Przesuń palcami, aby powiększyćPrzesuń palcami, aby przybliżyć

 Certyfikat do obrazu olejnego 

Kupując malarstwo w naszej galerii wraz z obrazem otrzymasz certyfikaty autentyczności, który staje się potwierdzeniem tego, że wydane przez Ciebie pieniądze na zakup dzieła sztuki faktycznie zostały dobrze wykorzystane. Nabywca obrazu czy innego dzieła sztuki ma pełne prawo do potwierdzenia tego, że kupuje oryginalny przedmiot, zgodny z jego oczekiwaniami i wymaganiami. Otrzymany certyfikat autentyczności staje się potwierdzeniem tego, że w obecnej chwili obraz czy inne dzieło sztuki należy właśnie do Ciebie. Posiadając go, nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, w jaki sposób dane dzieło zostało nabyte. W certyfikacie umieszczamy niezbędne dane aby był ważny i w pełni kompletny. W dokumencie nie podajemy danych kupującego oraz ceny dzieła i wysokości kosztów, za jakie obraz został zakupiony. Decydując się na zakup obrazu, warto zapoznać się z informacjami na temat sprzedawanego obrazu na stronie oferty.

 

  • nazwisko artysty, który jest autorem danego dzieła,
  • dokumentacja zdjęciowa danej pracy,
  • tytuł pracy,
  • wymiary obrazu,
  • informacja na temat techniki wykonania oraz wykorzystanych materiałów,
  • przybliżona data powstania obrazu,
  • data wystawienia certyfikatu - sprzedaży obrazu,
  • podpis domu aukcyjnego lub innego sprzedawcy obrazu.
  • informacja o certyfikacie dla przedmiotu w zakładce - Szczegóły i wymiary.
 
 
Pozdrawiamy,
Obsługa sklepu internetowego
Galerie Doris - Obrazy olejne i Antyki
 
telefon: +48 606651701
Ustawienia klienta
Wersje językowe:

button

 Dołącz do grona wielu zadowolonych Klientów, którzy chcą i wiedzą jak zaoszczędzić pieniądze!

ODBIERASZ OSOBIŚCIE, PŁACISZ GOTÓWKĄ NA MIEJSCU Z RABATEM DO 10%, ZASŁUGUJESZ NA TO!

  

Drogi Kliencie! Promocja dotyczy zakupów z odbiorem osobistym i płatnością gotówką w siedzibie naszej firmy. Rabat do 10% naliczany jest podczas odbioru osobistego. Promocja nie dotyczy przedmiotów wcześniej przecenionych. Zapoznaj się z pełnym tekstem: Zasad promocji. Skorzystaj z okazji póki czas!. Ty płacisz mniej, a my oszczędzamy czas na pakowaniu zamówionych przedmiotów.

Gotówka przy odbiorze

 

* Czas promocji jest ograniczony, sklep w każdej chwili może zakończyć promocję.

Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)

Dostępność: W magazynie
Czas wysyłki: 1 dzień roboczy od otrzymania płatności
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności (sprawdź formy dostawy)
Cena: 6 400,00 zł 6400.00
ilość szt.
Zyskujesz 3 200 pkt [?]

Przedmiot niedostępny

dodaj do ulubionych
Pin It

Opis przedmiotu

Galerie Doris na rynku sztuki oferuje wyszukane dzieła, obrazy olejne i antyki

Luigi Giorgio Baldero to włoski artysta działający w drugiej połowie XIX wieku we Włoszech, Francji i Hiszpanii, który próbował wskrzesić gatunek bamboccia w XIX wieku ze swoimi dziełami. Bamboccianti (z włoskiego  bamboccio , orzeszek ziemny , bańka , a także szmaciana lalka , strach na wróble) to grupa artystów, którzy tworzyli w XVII wieku w Rzymie. Powstała wokół holenderskiego artysty Pietera van Laera i została nazwana na cześć jego pseudonimu – Il Bamboccio. Odpowiednią nazwę – bambocciata (włoski  bambocciate) – nadano także opracowanemu przez nich gatunkowi „niskiemu”malarstwo, czyli obrazy przedstawiające sceny z życia codziennego: „włóczęgów, baraszkujące dzieci, wędrownych aktorów, chłopów i żebraków, rozwiązane z humorem i pewną dozą sentymentalizmu”

Pomimo popularności dzieł Baldera zachowało się niewiele informacji o jego biografii. Luigi Giorgio urodził się we Włoszech w połowie XIX wieku. Od dzieciństwa, wykazując się zdolnością malarską, postanowił zdobyć wykształcenie artystyczne, w latach 60. XIX wieku wstąpił do Rzymskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu akademii tworzy prace rodzajowe , przedstawiające romantyczne widoki miejskie jego rodzinnych Włoch z zakochanymi parami, a także szereg prac o tematyce historycznej. W latach 70. XIX wieku Baldero postanowił kontynuować edukację artystyczną i przeniósł się do Francji, gdzie wstąpił do Paryskiej Akademii Sztuk Pięknych. Po ukończeniu akademii podjął próbę ożywienia swoimi obrazami zapomnianych gatunków bambocciata i bodegon. Stale wystawiał swoje prace na Paryskich Salonach. Obrazy jego nie zrobiły jednak wrażenia na wyrafinowanych miłośnikach sztuki francuskiej. Potrzeba przetrwania w surowych Paryskich warunkach zmusiła artystę do tworzenia komercyjnych dzieł, które cieszyły się popularnością zarówno wśród zwykłych Paryżan, jak i gości Francuskiej stolicy. Dla Baldera takimi dziełami, które zapewniały mu komfortową egzystencję, były malownicze obrazy z gatunku bamboccia. W poszukiwaniu pracy wyjechał do Hiszpanii, ale nie znajdując godnych ofert pracy, wrócił do Francji. Luigi Giorgio Baldero zmarł na początku XX wieku.

Włoski artysta działający w drugiej połowie XIX wieku

Wspaniale namalowana scena rodzajowa, rozgrywająca się przed wejściem do tawerny, uchwycone zalotne sytuacje Muszkieterów. Obraz sygnowany lewy dół. Płótno bez uszkodzeń! Postanowiliśmy zmienić ramę w obrazie, po zmianie ramy prezentuje się wspaniale. Niemal wszystkie prace Baldera, z wyjątkiem tych najwcześniejszych, wykonane są w gatunku realistycznej bambocciaty z elementami bodegonu, popularnego w jego rodzinnych Włoszech w XVII wieku. Pod koniec XIX wieku ten gatunek malarstwa uznano za niski, „ludowy”. Pracując w tym gatunku, trudno było zdobyć uznanie środowiska artystycznego oraz znaleźć bogatych mecenasów i nabywców. Wiele prac artysty cechuje tenebryzm  – gra światłocieniem, zapożyczona z dzieł Caravaggia. W ciągu swojego twórczego życia Luigi Giorgio Baldero stworzył kilkaset dzieł w tym stylu, które cieszą się popularnością do dziś.

Najbardziej znane są jego dzieła rodzajowe przedstawiające muszkieterów grających w tawernie w karty lub szachy , słuchających muzyków czy obserwujących służących . Widzowie zapamiętali jego umiejętnie zrealizowane sceny rodzajowe, malowane z lekkim humorem z elementami teatralności, wykonane szybkimi pociągnięciami pędzla. Większość prac Baldera znajduje się w zbiorach prywatnych.

Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)
Muszkieterzy i Dziewczyny przed tawerną - Luigi Giorgio Baldero (19th Italy)

Szczegóły i wymiary

Czas powstania XIX wiek i starsze
Rodzaj podobrazia olej, płótno
Rozmiar obrazu 100cm x 70cm
Rozmiar ramy 120cm x 90cm
Rama obrazu z ramą (możliwość zakupu obrazu bez ramy)
Przedział wagowy 5-10kg
Stan obrazu bez uszkodzeń
Sygnatura L. G Baldero
Notowania artprice 101 rekordów
Notowania artnet 52 wyniki
Biografia, (skrót) Luigi Giorgio Baldero - Włoski malarz działający na przełomie XIX/XXw. studiował w Paryżu. Główne motywy jakie malował to sceny rodzajowe umiejscowione w tawernach
Certyfikat do obrazu Tak (oryginalna 1 sztuka), certyfikat wysyłamy wraz z obrazem

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Podobne oferty

Negocjacje (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl