Przesuń palcami, aby powiększyćPrzesuń palcami, aby przybliżyć

 Certyfikat do obrazu olejnego 

Kupując malarstwo w naszej galerii wraz z obrazem otrzymasz certyfikaty autentyczności, który staje się potwierdzeniem tego, że wydane przez Ciebie pieniądze na zakup dzieła sztuki faktycznie zostały dobrze wykorzystane. Nabywca obrazu czy innego dzieła sztuki ma pełne prawo do potwierdzenia tego, że kupuje oryginalny przedmiot, zgodny z jego oczekiwaniami i wymaganiami. Otrzymany certyfikat autentyczności staje się potwierdzeniem tego, że w obecnej chwili obraz czy inne dzieło sztuki należy właśnie do Ciebie. Posiadając go, nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, w jaki sposób dane dzieło zostało nabyte. W certyfikacie umieszczamy niezbędne dane aby był ważny i w pełni kompletny. W dokumencie nie podajemy danych kupującego oraz ceny dzieła i wysokości kosztów, za jakie obraz został zakupiony. Certyfikaty wystawiamy tylko na zidentyfikowane malarstwo. Decydując się na zakup obrazu, warto zapoznać się z informacjami na temat sprzedawanego obrazu na stronie oferty w zakładce - szczegóły i rozmiary.

 

  • nazwisko artysty, który jest autorem danego dzieła,
  • dokumentacja zdjęciowa danej pracy,
  • tytuł pracy,
  • wymiary obrazu,
  • informacja na temat techniki wykonania oraz wykorzystanych materiałów,
  • przybliżona data powstania obrazu,
  • data wystawienia certyfikatu - sprzedaży obrazu,
  • podpis domu aukcyjnego lub innego sprzedawcy obrazu.
  • informacja o certyfikacie dla przedmiotu w zakładce - Szczegóły i wymiary.
 
 
Pozdrawiamy,
Obsługa sklepu internetowego
Galerie Doris - Obrazy olejne i Antyki
 
telefon: +48 606651701
Ustawienia klienta
Wersje językowe:

button

 Dołącz do grona wielu zadowolonych Klientów, którzy chcą i wiedzą jak zaoszczędzić pieniądze!

ODBIERASZ OSOBIŚCIE, PŁACISZ GOTÓWKĄ NA MIEJSCU Z RABATEM DO 10%, ZASŁUGUJESZ NA TO!

  

Drogi Kliencie! Promocja dotyczy zakupów z odbiorem osobistym i płatnością gotówką w siedzibie naszej firmy. Rabat do 10% naliczany jest podczas odbioru osobistego. Promocja nie dotyczy przedmiotów wcześniej przecenionych. Zapoznaj się z pełnym tekstem: Zasad promocji. Skorzystaj z okazji póki czas!. Ty płacisz mniej, a my oszczędzamy czas na pakowaniu zamówionych przedmiotów.

Gotówka przy odbiorze

 

* Czas promocji jest ograniczony, sklep w każdej chwili może zakończyć promocję.

Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)

Dostępność: W magazynie
Czas wysyłki: 1 dzień roboczy od otrzymania płatności
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności (sprawdź formy dostawy)
Cena: 6 500,00 zł 6500.00
ilość szt.
Zyskujesz 3 250 pkt [?]

Przedmiot niedostępny

dodaj do ulubionych
Pin It

Opis przedmiotu

Galerie Doris na rynku sztuki oferuje wyszukane dzieła, obrazy olejne i antyki

Arnold-Graboné Georg - Biografia. Urodzony w Monachium 11 września 1896 roku jako syn Wilhelma von Arnold. Zaczął studia na Monachijskiej Akademii Sztuki. W 1914 roku zdał egzaminy i zaciągnął się ochotniczo do armii niemieckiej. Na służbie w trakcie I wojny światowej w wyniku eksplozji granatu został ranny. Odniesione obrażenia pozbawiły go tymczasowo słuchu i mowy. Ze względu na stan zdrowia został zwolniony ze służby i powrócił do ojczyzny. Z braku możliwości podjęcia dalszej nauki Arnold zaczął malować wszystko co widział. Pomimo powrotu słuchu i mowy nie porzucił swojego zamiłowania do malarstwa. Zaczął oficjalne studia w Stuttgarcie a potem studiował Kubizm w Wiedniu pod opieką profesora Lippert'a. Tam też został członkiem grupy malarskiej znanej jako Grupa Światła (Licht Gruppe). Arnold porzucił jednak formę eksperymentalną i powrócił do bardziej tradycyjnego malarstwa. Kilka lat później napisał „Ich bin kein freund der Abstracten ” (Nie jestem przyjacielem sztuki abstrakcyjnej). Powrócił z Wiednia do Monachium gdzie studiował malarstwo krajobrazowe pod kierunkiem Heinrich'a von Zuegel i Leo von Konig'a. Następnie podróżował do Berlina gdzie dalej rozwijał swój styl malarski pod kierunkiem znanego niemieckiego impresjonisty Max'a Liebermann'a. Napisał potem, że Liebermann uczynił go prawdziwym malarzem. O swoim stylistycznym naturalizmie napisał "Ich gebe die Stimmung der Landschaft so wieder, wie ich sie emfinde und wie sie auch der Betrachter empfinden soll" (Oddaję nastrój krajobrazu tak jak go czuję i tak jak powinien go czuć odbiorca). W 1928 roku otrzymał w Wiedniu złoty medal za swój obraz „Hardanger Fjord”. W 1932 roku przeprowadził się do Zurychu aby uczyć w akademii sztuki, potem został rektorem. Od 1936 roku zaczął używać nazwiska artystycznego Graboné zamiast swojego Arnold. Graboné wzięło się od nazwy Garabronn, miejsca z którego pochodziła jego rodzina. Przyjaźnił się z artystami; Otto Pippel i Franz Xavier Woffel. W 1951 roku Amerykański generał Dwight D. Eisenhower stacjonował w Garmisch jako dowódca sił wojskowych na Europę. Winston Churchill zachęcił go aby wybrał malarstwo jako hobby. Eisenhower zaczął lekcje u profesora Arnold-Graboné. W tym czasie Arnold-Graboné miał studio niedaleko kwatery Eisenhower'a. Panowie zaprzyjaźnili się i jeden z obrazów Arnold-Graboné wisi w Białym Domu. Po walce z rakiem zmarł 2 października 1982 roku blisko Starnberg, Buchhof w Bawarii.

Opis oferty

Przedstawiamy Państwu obraz twórczości Arnolda Graboné. Profesor Arnold-Graboné znany był ze swojego unikalnego stylu malowania szpachlą. Jego technika obejmowała tworzenie tekstury poprzez grube warstwy farby aby oddać trójwymiarową reprezentację krajobrazu. W jego pracach widać przepiękne kolory odróżniające jego prace od innych malarzy stosujących szpachlę. Doskonałość osiągnięta jest przez jego technikę separacji kolorów w malowaniu szpachlą. Jego ulubione tematy to bawarskie i tyrolskie Alpy, wyspa Capri, Ogród Angielski w Monachium, jeziora w okolicy Starnberg oraz łodzie rybackie na Morzu Północnym. Jego niezwykła sygnatura powstawała poprzez karbowanie w mokrej farbie odwrotną stroną pędzla, prawie zawsze w dolnym lewym rogu w obrazach olejnych oraz po prawej stronie w akwarelach. Piękny obraz zwłaszcza po zapaleniu bocznego oświetlenia we wnętrzu, wówczas bardzo dobrze współgrają ukazujące się impastowe półcienie. Arnold Graboné był mistrzem w separacji kolorów w technice szpachlowej. Polecamy!

Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)
Godne polecania malarstwo! Pejzaż zimowy - GRABONÉ Arnold (1896-1982)

Szczegóły i wymiary

Czas powstania do 1945
Rodzaj podobrazia olej, płótno
Rozmiar obrazu 80cm x 70cm
Rozmiar ramy 105cm x 95cm
Rama obrazu z ramą (możliwość zakupu obrazu bez ramy)
Przedział wagowy 5-10kg
Stan obrazu bardzo dobry
Sygnatura Arnold Graboné
Notowania artprice 1243 wyniki aukcyjne
Notowania artnet 443 rekordy aukcyjne
Biografia, (skrót) Arnold-Graboné Georg - Biografia. Urodzony w Monachium 11 września 1896 roku jako syn Wilhelma von Arnold. Zaczął studia na Monachijskiej Akademii Sztuki.
Certyfikat do obrazu Tak (oryginalna 1 sztuka), certyfikat wysyłamy wraz z obrazem

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Podobne oferty

Negocjacje (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl