Ustawienia Klienta
Wersje językowe:
Menu informacji
Informacje o sztuce, ogłoszenia, porady, katalogi, terminy giełd...
Archiwum informacji
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wybrane informacje
Zebraliśmy dla Was w tym miejscu ciekawe informacje, porady i katalogi.
Katalog sygnatur Rosenthal na porcelanie

Historia firmy Rosenthal. Firma została założona w 1879 roku. Założyciel firmy, Philip Rosenthal przeniósł się z malarni porcelany Werl (Nadrenia Północna-Westfalia) do Selb w Bawarii, gdzie w zamku Erkersreuth kontynuował zdobienie porcelany. Firma Rosenthal powstała w 1879 roku jako Bauer, Rosenthal & Co w Kronach. W tym samym roku powstaje...

Katalog Brenerów lamp naftowych

Choć oświetlenie naftowe to rozdział zamknięty, to jednak ważny, a zarazem atrakcyjny. Poprzedniczkami lamp naftowych były lampy olejne, które należały do urządzeń skomplikowanych, a co za tym idzie drogich i wadliwych. Jedynie wyższe sfery społeczeństwa mogły sobie na nie pozwolić. Dokonana przez Ignacego Łukasiewicza w latach 1852-53 frakcjonowana destylacja ropy naftowej pozwoliła na...

Katalog numerów seryjnych Gustav Becker

Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był...

button

 Dołącz do grona wielu zadowolonych Klientów, którzy chcą i wiedzą jak zaoszczędzić pieniądze!

ODBIERASZ OSOBIŚCIE I PŁACISZ GOTÓWKĄ NA MIEJSCU Z RABATEM 10%, ZASŁUGUJESZ NA TO!

  

Drogi Kliencie! Promocja dotyczy zakupów z odbiorem osobistym i płatnością gotówką w siedzibie naszej firmy. Rabat naliczany jest na miejscu, podczas odbioru osobistego. Promocja dotyczy również przedmiotów już wcześniej przecenionych. Zapoznaj się z pełnym tekstem: Zasad promocji. Skorzystaj z okazji póki czas!. Ty płacisz mniej, a my oszczędzamy czas na pracochłonnym pakowaniu zamówionych przedmiotów.

Gotówka przy odbiorze

 

* Czas promocji jest ograniczony, sklep w każdej chwili może zakończyć promocję.
Informacje | Chmura tagów
Malarstwo, strony online (sygnatury)
Malarstwo, strony online (sygnatury)

Nie musisz kierować się magią nazwiska, dzieło, które powiesisz na ścianie, ma się podobać. Pejzaże, martwe natury, architektura, abstrakcje. Pomyśl, czy obraz wywołuje pozytywne emocje, skojarzenia, pobudza wyobraźnię. Kieruj się upodobaniami, szukaj artysty, którego prace znasz i podziwiasz. Zrezygnuj z dzieła wzbudzającego w tobie niepokój.

Obraz ma się podobać, kojarzyć z przyjaznymi emocjami, obraz nie może męczyć, niepokoić. Jeden w tej samej pracy dostrzega agresję, a drugi - jedynie ruch i nadciągającą burzę. Obraz jest dla tego drugiego. Zdarza się, że po roku nabywca żali się, że mimo umieszczania pracy w różnych miejscach domu wciąż czuję się z nią niekomfortowo. Kupno dzieła wymaga rozwagi i przemyślenia.

 

NIE KUPUJ OBRAZU KIERUJĄC SIĘ URODĄ RAM

Żadnych uwag, ta rama mi się podoba albo pasuje do koloru mebli i tapet. Wprawdzie rama może dodawać klasy obrazowi, dopełniać go, uwydatniać cechy istotne dla artysty, ale nie jest zasadniczym argumentem za umieszczeniem obrazu w domu. Patrzmy na to, co praca przedstawia, a dopiero później na złocone i srebrzone ramki, które - ale dopiero na odległym miejscu - mogą dobrze wpisywać się w klimaty domowe. Obraz ma odpowiadać na potrzeby naszej duszy, a dopiero potem wystroju mieszkania. Bo nie ma nic nagannego w staraniach dopasowania dzieła sztuki do domowej przestrzeni. Byle z umiarem.

 

 

NIE KIERUJ SIĘ ZASADĄ - BO ARTYSTA MODNY

Dzieło twórcy o znanym nazwisku wcale nie musi odpowiadać twojemu poczuciu piękna i estetyki (chyba, że lokujesz kapitał). Dobry obraz jest niczym muzyka, wszystko musi w nim brzmieć. Sztuka zawsze odbierana jest subiektywnie, a dobry obraz, rzeźba dotykają umysłu i serca człowieka, który nań patrzy. Nie poddają się upływowi czasu. Jak van Gogh, Picasso, Rembrandt zachwycający od wieków. Chcąc ulokować w dziele kapitał, bardziej uwzględniajmy komercyjne atuty - uznane nazwisko lub wschodzącą gwiazdę, opinie krytyki, wystawy. Wybierając obraz dla radości oczu i duszy, zastanówmy się, czy widok zatrzymuje nas na dłużej. Jeśli nie zaiskrzyło między nami a pracą, szukajmy dalej. - Dobre malarstwo nie jest udawane, a wypływa z przeżyć, przemyśleń, duszy i energii artysty. Wnikliwe oczy dostrzegą cudze przeżycia przelane na płótno.

 

 

 Polecane strony:

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl