Ustawienia Klienta
Wersje językowe:
Menu informacji
Archiwum informacji
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wybrane informacje
Zebraliśmy dla Was w tym miejscu ciekawe informacje i katalogi.
Katalog sygnatur Rosenthal na porcelanie

Historia firmy Rosenthal. Firma została założona w 1879 roku. Założyciel firmy, Philip Rosenthal przeniósł się z malarni porcelany Werl (Nadrenia Północna-Westfalia) do Selb w Bawarii, gdzie w zamku Erkersreuth kontynuował zdobienie porcelany. Firma Rosenthal powstała w 1879 roku jako Bauer, Rosenthal & Co w Kronach. W tym samym roku powstaje...

Katalog Brenerów lamp naftowych

Choć oświetlenie naftowe to rozdział zamknięty, to jednak ważny, a zarazem atrakcyjny. Poprzedniczkami lamp naftowych były lampy olejne, które należały do urządzeń skomplikowanych, a co za tym idzie drogich i wadliwych. Jedynie wyższe sfery społeczeństwa mogły sobie na nie pozwolić. Dokonana przez Ignacego Łukasiewicza w latach 1852-53 frakcjonowana destylacja ropy naftowej pozwoliła na...

Katalog numerów seryjnych Gustav Becker

Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był...

Informacje | Chmura tagów
Jak wieszać obrazy
Jak wieszać obrazy

Gdy zdecydujemy się już na kupno obrazu należy zastanowić się nad miejscem, w którym zostanie wyeksponowany. To właśnie od obrazu zależy jaki efekt końcowy uzyskamy w naszym wnętrzu. Kierując się paroma zasadami, stworzymy idealny wystrój w którym zapanuje ład i harmonia.

 

JAK STWORZYĆ W DOMU GALERIĘ OBRAZÓW

Wysokość, środek na której powiesimy obraz powinien nie przekraczać 160-170 centymetrów. Obraz umieśćmy na wysokości naszego wzroku. Oko człowieka najlepiej widzi a mózg zapamiętuje obiekty znajdujące się na wysokości jego oczu. Jednak jeżeli chcemy podziwiać obrazy w salonie  z miejsca w którym wypoczywamy, powinniśmy je zawiesić niżej – po to by móc go oglądać bez problemu.

 

 linia

 

ZŁOTA ZASADA GRUPOWANIA BRZMI

 „Należy grupować je w taki sposób, aby duży obraz nie przytłoczył małego”. Dlatego ozdoby ścienne o dużym rozmiarze należy wieszać z dużymi, a małe wraz z małymi. Dzięki temu na ścianie zapanuje porządek.

By jednak nie wszystko wyglądało tak samo, mamy kilka możliwości co do tworzenia grup.

I tak oto możemy:

  • rozmieszczać obrazy w linii prostej, by największy stanowił centrum, a małe obrazy były po jego bokach (również w linii prostej).
  •  rozmieszczać po linii łamanej  - największy obraz w centrum, lecz boki składające się z mniejszych obrazów delikatnie schodzą w dół
  • rozmieszczać po kwadracie –  kompozycja na kształt kwadratu przy pomocy dużego obrazu w centrum i małych obrazów wokół niego.
  • Jeśli chcesz zawiesić obraz do salonu tak, by znajdował się nad meblami pamiętaj o zasadzie 2/3. Polega ona na zawieszeniu obrazów w taki sposób, by na przykład nad kanapą zajmowały 2/3 wolnej przestrzeni. Można użyć też zestawy mniejszych obrazów dopasowanych do siebie temtycznie kompozycje, które zachowują proporcje.


Designerskie dekoracje są wyjątkowe, lecz nie zawsze zachowują zasady ładu i porządku.
To właśnie tej dziedziny dotyczy kolejna zasada.

Czy stworzyć dekoracje do sypialni zgodnie z zasadami symetrii czy też wieszać w artystycznej asymetrii?

Symetria sprzyja wieszaniu obrazów o tej samej tematyce bądź rozmiarach. Obrazy do pokoju wkomponowane w nasze wnętrze i ułożone w symetrii wyglądają najkorzystniej w pomieszczeniu. Asymetria natomiast idealnie nada się do obrazów o odmiennych tematykach lub ramach.

Na koniec jeszcze jedna ważna zasada na temat dekoracji na ściany. Porządkowanie obrazów to nie wszystko, należy zachować jeszcze odpowiednie odległości między obrazami. Wieszając dyptyk  odległości między poszczególnymi częściami nie powinny być mniejsze niż 2-4 centymetry. Przy zgrupowaniu małych obrazków, odległość nie powinna wynosić mniej niż 2 centymetry. Obrazy wieszane nad meblami, kanapami, fotelami powinny wisieć o 10-15 centymetrów wyżej niż wynosi oparcie lub góra mebli.

Znając reguły, czas eksperymentować. W czystym, jasnym wnętrzu, do którego wprowadzamy akcenty kolorystyczne, umieszczać możemy obrazy w odważnych zestawieniach. Pamiętajmy jednak, by były one dopasowane do pozostałych elementów wystroju – wówczas uzyskamy spójne, nieprzeładowane wnętrze.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl