Ustawienia Klienta
Wersje językowe:
Menu informacji
Archiwum informacji
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
Wybrane informacje
Zebraliśmy dla Was w tym miejscu ciekawe informacje i katalogi.
Katalog sygnatur Rosenthal na porcelanie

Historia firmy Rosenthal. Firma została założona w 1879 roku. Założyciel firmy, Philip Rosenthal przeniósł się z malarni porcelany Werl (Nadrenia Północna-Westfalia) do Selb w Bawarii, gdzie w zamku Erkersreuth kontynuował zdobienie porcelany. Firma Rosenthal powstała w 1879 roku jako Bauer, Rosenthal & Co w Kronach. W tym samym roku powstaje...

Katalog Brenerów lamp naftowych

Choć oświetlenie naftowe to rozdział zamknięty, to jednak ważny, a zarazem atrakcyjny. Poprzedniczkami lamp naftowych były lampy olejne, które należały do urządzeń skomplikowanych, a co za tym idzie drogich i wadliwych. Jedynie wyższe sfery społeczeństwa mogły sobie na nie pozwolić. Dokonana przez Ignacego Łukasiewicza w latach 1852-53 frakcjonowana destylacja ropy naftowej pozwoliła na...

Katalog numerów seryjnych Gustav Becker

Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był...

Informacje | Chmura tagów
Antyki i stylizacje w naszym domu
Antyki i stylizacje w naszym domu

Każdy z nas ma swoje własne upodobania, według których urządza swoje cztery kąty. Jedni postawią na przytulne dodatki w postaci koszyczków, poduszek i przepięknych długich zasłon, a jeszcze inni będą z upodobaniem wybierać ekstrawaganckie oraz kolorowe dekoracje. Są jeszcze i tacy, które swoje upodobania odnajdują w antykach, a w ich domu znajdują się zabytkowe świeczniki, figurki z brązu czy stare obrazy.

 

linia

 

DODATKI W DOMU MAJĄ DUŻE ZNACZENIE

To od nich zależy, czy będziemy czuli, że nasze cztery kąty są przytulne czy nie. One oddają też klimat panujący we wnętrzach oraz charakter domowników. Jedni stawiają na tkaniny: firanki, zasłony, serwety, narzuty i poduszki, inni wolą kwiaty, donice, świeczniki, a jeszcze inni stawiają na antyki. I o tych ostatnich dzisiaj będzie mowa.

 

DLA WIELU ANTYKI TO NIC INNEGO JAK STAROCIE

Wygrzebane na pchlim targu za grosze, rzeczy pozbawione wartości, stare i o specyficznym zapachu. Jednak kolekcjonerzy oraz miłośnicy historii wiedzą, jak wiele może kryć się za zwykłym przedmiotem, dlatego w swoim domu mają pokaźną kolekcję różnych rzeczy, a wśród nich obrazy lub figurki z brązu. Warto czasami posłuchać intuicji i postawić na coś, co było już kiedyś w obiegu, bo historia danego przedmiotu może być niesamowita!

 

DRUGIE ŻYCIE ANTYKÓW I STAROCI

Stare krzesła oraz fotele znalezione na pchlim targu mogą otrzymać drugie życie, jeżeli obije się je na nowo. Nowa tkanina i wyczyszczenie siedziska sprawią, że będą wyglądać jak królewski tron. Również w przypadku stołu do kuchni warto się zastanowić nad czymś starym. Tyle historii, ile mogło wydarzyć się przy tym jednym stole  nie zagwarantuje żaden, nawet najlepszy mebel ze znanej sieci. Warto przemyśleć urządzenie swojej kuchni, właśnie pod kątem mebli użytkowych. Bardzo wiele osób korzysta nie tylko z pchlich targów, ale również z antykwariatów, w których takie meble nie są drogie.

 

PRZEJRZYJ NASZE AKTUALNE PROPOZYCJE I OFERTY

Jeżeli chcesz, aby Twój dom był jeszcze bardziej wyjątkowy, spróbuj poszukać dla niego rzeczy, które będą miały duszę i swoją własną historię. Wśród wielu antyków wyszukaj tego przedmiotu, który wniesie do Twoich czterech kątów to, czego nie oddadzą inne dekoracje kupione w zwykłym sklepie.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl