Ustawienia Klienta
Wersje językowe:
Akceptujemy PayPal

Tylko u nas założysz konto PayPal w trakcie składania zamówienia.

Akceptujemy PayPal

Pochodzenie przedmiotu
Wiemy jak ważne w sklepie jest szybkie sortowanie ofert:

Malarstwo aukcyjne! Portret starca! org Prof. Willi DEPRÉ (1922-1995r.)

Portret starca! org Prof. Willi DEPRÉ (1922-1995r.)
  • nowość
Dostępność: dostępny
Czas wysyłki: 24 godziny (od otrzymania płatności)
Cena: 1 100,00 zł 1100.00
Dostawa: darmowa od kwoty 1000,00 zł
ilość szt.
Zyskujesz 550 pkt [?]
(dodaj do przechowalni)
Ocena: 5
Pochodzenie: Niemcy
Kod przedmiotu: 835

Opis

Galerie Doris na rynku sztuki oferuje wyszukane dzieła, obrazy olejne i antyki

Willi dePré - Malarz niemiecki, urodził się 5 czerwca 1922 roku w rodzinie niemiecko-francuskiej. Ukończył Akademię Sztuki w Düsseldorfie, na kierunku malarstwo. Szybko zyskał sławę poza granicami Niemiec. Na początku swojej kariery miał wizję impresjonizmu, która była postrzegana przez wszystkich jako non plus ultra. Głęboko religijny, skłonny do malowania historycznych tematów. Malował dla Katedry w Düsseldorf. Prace życia klasztornego, które można zobaczyć na wielu jego obrazach oraz wystawach ukształtowała się na stałe w jego umyśle. Willi dePré po II wojnie światowej był głównie portrecistą ale z portretów wykonanych tuż po wojnie, nie zachowało się wiele prac. Malował, portretował i w ten sposób zarabiał na chleb. Ponieważ był już na tyle znany w świecie sztuki, Galeria van Wagening na Königsallee w Düsseldorfie, wzięła go do swojej ekskluzywnej galerii w ramach umowy. To od tamtego czasu Willi de Pré malował na większą skalę. Jego Próby wina, mnisi i chryzantemy pojawiły się na wielu jego obrazach. Nie mógł malować na tyle szybko, aby sprostać z popytem jego dzieł, natomiast Galeria z którą miał podpisany kontrakt narzuciła temat portretów cyganek. Zasada jego była prosta, że nie kopiuje. Dlatego wszystkie Cyganki mają własny urok i każdy obraz jest inny. Ostatecznie po 8 latach zakończył kontrakt z Galerią. Teraz Willi dePré może skupić się na innych tematach. Jego miłością była historia, a zwłaszcza kąty starego miasta w Düsseldorfie. Willi de Pré był malarzem, który objawiał miłość paru koloru w swoich pracach. Przeważnie gruntował swoje płótna czerwonym podkładem, co uwidocznione było sygnaturą malarza. Jego prace kształtowała szczególna wyrazistość, był mistrzem światła i cieni. W grudniu 1995, Willi de Pré umiera w swoim rodzinnym domu w Dusseldorf-Kaiserwerth, ale z pewnością pozostanie poprzez swoje obrazy zawsze obecny.

Opis oferty

Polecamy stary obraz olejny pędzla znanego malarza niemieckiego Willi DePré. Oprawę malowidła stanowi przestrzenna, gruba rama wykonana z drewna. Złoconą ramę bogato dekorują kunsztowne sztukaterie. Obraz sygnowany jest dolnym rogu ramy. Gwarantujemy profesjonalnie zabezpieczoną przesyłkę kurierem.

Nagrody i wyróżnienia

  • 1983 Dyplom Honorowy Sztuki we Włoszech.
  • 1987 Dr. Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Floryda.
  • 1989 Złoty medal Europejski Instytut Kultury i Sztuki Niemcy.
  • 1989 Przewodniczący Wydziału Uniwersytetu w Denver USA.

Szczegóły (Kliknij tu*)

Czas powstania do 1945
Rodzaj podobrazia olej, płótno
Rozmiar obrazu 30cm x 24cm
Rozmiar ramy 44cm x 39cm
Rama obrazu z ramą
Przedział wagowy 5-10kg
Stan przedmiotu bez uszkodzeń
Sygnatura dePré
Notowania artprice 48 rekordów aukcyjnych
Biografia, (skrót) Willi dePré - Malarz niemiecki, urodził się 5 czerwca 1922 roku w rodzinie niemiecko-francuskiej. Ukończył Akademię Sztuki w Düsseldorfie, na kierunku malarstwo

Zdjęcia przedmiotu

Podobne oferty

Twoje propozycje (0)

Tylko teraz wysyłka 0zł
Dodaj do koszyka przedmioty o łącznej wartości 1000 zł, a pokryjemy za Ciebie koszty wysyłki. Oferta nie dotyczy przesyłek wysyłanych za pobraniem.
Darmowa dostawa w Polsce STANDARD [KURIER DHL], już od 1 000,00 zł
Gwarantujemy

  • Zarejestruj się i odbierz przy zamówieniu specjalny powitalny rabat!
  • Zadzwoń do naszego doradcy:+48 606651701 i zapytaj o wybraną ofertę.
  • Porozmawiaj z nami online: czat z konsultantem

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl