Ustawienia klienta
Wersje językowe:
Menu informacji
Artykuły
Zebraliśmy dla Was w tym miejscu ciekawe informacje i katalogi.
Katalog sygnatur Rosenthal na porcelanie

Historia firmy Rosenthal. Firma została założona w 1879 roku. Założyciel firmy, Philip Rosenthal przeniósł się z malarni porcelany Werl (Nadrenia Północna-Westfalia) do Selb w Bawarii, gdzie w zamku Erkersreuth kontynuował zdobienie porcelany. Firma Rosenthal powstała w 1879 roku jako Bauer, Rosenthal & Co w Kronach. W tym samym roku powstaje...

Katalog Brenerów lamp naftowych

Choć oświetlenie naftowe to rozdział zamknięty, to jednak ważny, a zarazem atrakcyjny. Poprzedniczkami lamp naftowych były lampy olejne, które należały do urządzeń skomplikowanych, a co za tym idzie drogich i wadliwych. Jedynie wyższe sfery społeczeństwa mogły sobie na nie pozwolić. Dokonana przez Ignacego Łukasiewicza w latach 1852-53 frakcjonowana destylacja ropy naftowej pozwoliła na...

Katalog numerów seryjnych Gustav Becker

Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był...

Katalog numerów seryjnych Gustav Becker
Katalog numerów seryjnych Gustav Becker

 

HISTORIA

Historia Edwarda Gustava Beckera (1819-1885) zaczyna się zwyczajnie. Urodził się on w Oleśnicy na Dolnym Śląsku i tu rozpoczął naukę rzemiosła zegarmistrzowskiego. Dalszymi etapami edukacji było zdobywanie wiedzy na znanych warsztatach europejskich, m.in. we Frankfurcie n/Menem, La Chaux-de-Fonds, Dreźnie, Monachium, Berlinie. Szczególnie ważnym momentem był wyjazd do Wiednia (1841-1845), gdzie u Philipa Happachera bacznie studiował produkcję zegarów wahadłowych z naciągiem obciążnikowym.

W 1847 roku posiadając wymaganą wiedzę i pewny swoich umiejętności Becker, sprowadza się wraz z żoną do Świebodzic (niem. Freiburg) i otwiera swój pierwszy zakład. Początkowo były to dwie izby, gdzie obok niego zatrudniony był jeden pomocnik oraz sześciu uczniów. Pomimo wielu trudności, z jakimi się początkowo borykał, udaje mu się po trzech latach powiększyć zakład i uruchomić własną produkcję zegarów z mechanizmem wahadłowym. Nie bez znaczenia była tu finansowa pomoc ówczesnego króla Fryderyka Wilhelma IV, który znany był z hojnego wspomagania wielu wynalazców, mistrzów techniki a nawet alchemików.

Pierwsze swoje osiągnięcia Becker prezentuje w 1852 roku na wystawie przemysłowej we Wrocławiu i od razu zdobywa duże uznanie. Pozwala mu to na zawarcie lukratywnego zamówienia na dostawę zegarów biurowych dla całej ówczesnej administracji pocztowej. Po tym zamówieniu produkcja w jego zakładzie gwałtownie wzrasta i już w 1863 roku dochodzi do 10 000 sztuk. W 1873 roku na światowej wystawie w Wiedniu Edward Gustav Becker pokazuje swój 75 000-ny egzemplarz regulatora, a w dwa lata później na 25- lecie istnienia firmy przekracza liczbę 100 000 egzemplarzy. Doskonała jakość zegarów firmy Beckera znajdowała uznanie na licznych wystawach krajowych i zagranicznych, zdobywając medale, m.in. w Londynie (1862), Paryżu (1867), Filadelfii (1872), Wiedniu (1873), Sydney (1879), Melbourne i Berlinie (1881), Amsterdamie (1883) oraz Antwerpii (1885).

Gustav Becker był przykładem ówczesnego człowieka biznesu, cechowała go niespotykana operatywność, przedsiębiorczość i doskonałe wyczucie potrzeb rynku, co doprowadziło do jego ogromnego, światowego sukcesu. Wynalazca i znakomity przedsiębiorca zmarł w wieku 66 lat, pozostawiając po sobie wielką fabrykę, zatrudniającą ponad 700 pracowników. Zakład Edwarda Gustava Beckera produkował jedne z najlepszych zegarów na świecie, sygnowane znakiem kotwicy zwieńczonej koroną oraz inicjałami "GB" po jej bokach.

 

 

linia

 

Plik posiada historię powstania firmy Gustav Becker oraz tabelę numeryczną, zarejestruj się w naszym sklepie i wróć na tą stronę jako zalogowany użytkownik, będziesz miał możliwość pobrania pliku z katalogiem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl