Zamówienia telefoniczne: 

Zadzwoń w godzinach: 10.00 - 20.00 Infolinia ☎:+48 606651701
Ustawienia Klienta
Wersje językowe:
Jesteśmy na Oferteo.pl

Sprawdzona firma

Firma została pozytywnie zweryfikowana i otrzymała znak "Sprawdzona Firma". Klienci wybierając internetowy sklep stawiają na firmy, którym mogą zaufać. Galerie Doris dołączyła do programu weryfikacji.

Pochodzenie przedmiotu
Wiemy jak ważne w sklepie jest szybkie sortowanie ofert:

button rezerwacja

                Rezerwacji dokonasz telefonicznie ☎ +48 606651701 lub pisząc do nas email: galeriedoris@gmail.com

Rezerwacja przedmiotu

GALERIE DORIS - OBRAZY OLEJNE I ANTYKI, ZAREZERWUJ PRZEDMIOT ZASŁUGUJESZ NA TO!

  

Drogi Kliencie! Chwilowy brak gotówki? Zarezerwuj przedmiot maksymalnie do 90 dni. Na zarezerwowany przedmiot, który znajduje się w dziale rezerwacji można dokonać subskrypcji w postaci powiadomienia e-mail. Jeśli z różnych przyczyń rezerwacja nie dojdzie do finalizacji, przedmiot wraca na sklep a subskrybent otrzymuje e-mail o dostępności przedmiotu. Zapoznaj się z pełnym tekstem: Warunki rezerwacji, zobacz jakie masz prawa i obowiązki.

Warunki rezerwacji!

 

* W wybranym terminie dopłacasz tylko pozostałą kwotę bez dodatkowych kosztów!

 

Batalistyka

 

Batalistyka jest odmianą malarstwa historycznego, przedstawienie scen bitewnych, pochodów wojennych, oblężeń i życia obozowego, głównie w malarstwie i grafice. Artysta specjalizujący się w tej tematyce zwany jest batalistą. Malarstwo batalistyczne doskonale sprawdzi się jako ozdoba gabinetu, biura czy salonu. Przedstawione sceny z pewnością wywrą ogromne wrażenie również na gościach, podkreślając splendor i szerokie horyzonty kulturalne domowników.

W czasach starożytnych batalistyka odgrywała w kulturze kluczową rolę, upamiętniając m.in. wielkie zwycięstwa cywilizacji greckiej. Sztuka batalistyczna była również ważnym elementem kultu religijnego. Malarstwo batalistyczne obecne było w epoce renesansu oraz baroku, a motyw wojny pojawiał się w pracach najbardziej znanych malarzy tamtego okresu tj. Leonardo da Vinci czy P. Rubens. W Polsce dynamiczny rozwój malarstwa batalistycznego przypada na wiek XIX, kiedy to tworzyli najznamienitsi polscy bataliści tj. Jan Matejko, Juliusz Kossak, czy Józef Brandt. Do dziś podziwiamy ich dzieła, szczególnym przykładem może być wrocławska Panorama Racławicka.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego. Podkreślamy, że wszystkie obrazy batalistyczne dostępne w naszej ofercie są w bardzo dobrym stanie - obrazy są gotowe do powieszenia na ścianę.

Portret (oficer Czerwonych Ułanów Gwardii Cesarskiej 1811-1814)

Portret (oficer Czerwonych Ułanów Gwardii Cesarskiej 1811-1814)
Portret (oficer Czerwonych Ułanów Gwardii Cesarskiej 1811-1814)

Malarz poświęcił pracę na tematykę wojen i okresu napoleońskiego malując portret oficera I-szego pułku Czerwonego Lancera Cesarskiej Gwardii Napoleona I sprzed prawie stu lat. Starania Polaków o utworzenie prestiżowego oddziału w Gwardii Cesarskiej datowały się już od 1804 roku. Napoleon skłonił się ku temu podczas kampanii 1806/1807 w Polsce. Towarzyszyła mu Gwardia Honorowa Polska złożona z młodzieży arystokratycznej i średnioszlacheckiej, której dowódcami byli późniejsi oficerowie pułku Wincenty Krasiński, Tomasz Łubieński i Jan Kozietulski. Gwardziści odznaczyli się pod Pułtuskiem i Łopacinem. Nie wiadomo, czy ostateczna decyzja o utworzeniu oddziału polskich szwoleżerów gwardii wiązała się z myślą o swoistym zabezpieczeniu wierności polskiego ziemiaństwa, wcale nie tak jednomyślnie popierającego Napoleona czy stanowiła dowód uznania cesarza dla wkładu Polaków w jego zwycięstwa.

Dostępność: Brak w magazynie

Cena: 0,00 zł

Stary obraz - Zwiadowcy! Soldaten mit pickelhaube - Carl Becker XIXw.

Stary obraz - Zwiadowcy! Soldaten mit pickelhaube - Carl Becker XIXw.
Stary obraz - Zwiadowcy! Soldaten mit pickelhaube - Carl Becker XIXw.

Rozkwit malarstwa batalistycznego nastąpił w XIX. Szczególne miejsce w malarstwie wojennym zajmowały duże panoramy olejne. Malarstwo batalistyczne wywodzi się z Francji. Czynnikiem, który wyzwolił ten nowy nurt w sztuce były spory prowadzone pomiędzy romantykami a klasykami. Batalistyka jest odmianą malarstwa historycznego, przedstawienie scen bitewnych, pochodów wojennych, oblężeń i życia obozowego, głównie w malarstwie i grafice. Artysta specjalizujący się w tej tematyce zwany jest batalistą. Malarstwo batalistyczne doskonale sprawdzi się jako ozdoba gabinetu, biura czy salonu. Przedstawione sceny z pewnością wywrą ogromne wrażenie również na gościach, podkreślając splendor i szerokie horyzonty kulturalne domowników.

Dostępność: W magazynie

Czas wysyłki: 24 godziny od otrzymania płatności

Cena: 5 900,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl